Daily Archives: 13 stycznia 2017

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 8 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie wystąpili w kategoriach: zespoły i soliści, w dwóch grupach wiekowych:
kl. 0-III oraz IV-VI.

W kategorii soliści klas 0-III w konkursie udział wzięli:

1. Maja Majkowska kl. 0-kolęda pt. ,,Gdy się Chrystus rodzi”.

2. Magdalena Płachecka kl. 0 – pastorałka pt. „Świeć gwiazdeczko”.

3. Maria Głodowska kl.0 – pastorałka pt. „Oj, maluśki”.

4. Antoni Nowakowski kl. 0 – piosenka pt. „Ding-dong, ding-dong, spadł już

śnieg”.

5. Julia Witkowska kl. I – kolęda pt. „Gdy się Chrystus rodzi”.

6. Magdalena Klonowska kl. II – pastorałka „Oj, maluśki”.

7. Zuzanna Lenkiewicz kl. II – pastorałka „Gwiazdy świecą nad stajenką”.

8. Martyna Panter kl. II – kolęda pt. „Cicha noc”.

9. Weronika Tamiła kl. II – pastorałka „Oto dziś narodziła się miłość”.

10. Marta Wiśniewska kl. II – kolęda „Gdy śliczna panna”.

11. Dorota Kosakowska kl. III – kolęda pt. „Wśród nocnej ciszy”.

12. Zuzanna Malinowska kl. III – kolęda „Lulajże Jezuniu”.

13. Aleksander Romanowski kl. III – kolęda „Lulajże Jezuniu”.

14. Piotr Tamiła kl. III – kolęda pt. „ Jezus malusieńki”.

W kategorii zespoły klas 0-III wystąpił:

1. Zespół „Gwiazdeczki” kl. II w składzie: Zuzanna Jaszak, Zuzanna

Lenkiewicz, Weronika Tamiła, Wiktoria Irwan, Magdalena Klonowska,

Marta Wiśniewska, Martyna Panter, Julia Łapkiewicz, Oliwier Czupryński,

Jakub Gumienik -    pastorałka „Gwiazdy tańczyły”.

2. Duet „Pastuszkowie” kl. II w składzie: Oliwier Czupryński i Jakub Gumienik

– pastorałka „Była noc”.

W kategorii soliści kl. IV-VI w konkursie udział wzięły:

1. Maria Słomińska kl. IV – kolęda ,,Teraz śpij dziecino mała”.

2. Anna Wolska kl. IV – kolęda „Zaśpiewajmy kolędę”.

3. Vanessa Staniszewska kl. V. – kolęda „Maleńka miłość”.

4. Karolina Laskowska kl. VI. – piosenka religijna ,, Mario, czy ty wiesz”.

Komisja konkursowa w składzie Marzena Kopczyńska i Małgorzata Węgrzynowska wyłoniła następujących finalistów:

W kategorii soliści klasy 0-III:

I miejsce:  Zuzanna Lenkiewicz kl. II.

II miejsce ex aequo: Magdalena Klonowska kl. II oraz Weronika Tamiła kl.II.

III miejsce ex aequo: Zuzanna Malinowska kl. III oraz Aleksander Romanowski kl. III.

Wyróżnienie: Antoni Nowakowski kl. 0.

W kategorii zespoły kl. 0-III:

I miejsce zespół „Gwiazdeczki” kl. II.

Wyróżnienie: duet „Pastuszkowie” kl. II.

W kategorii soliści kl. IV-VI:

I miejsce: Karolina Laskowska kl. VI.

II miejsce: Maria Słomińska  kl. IV.

III miejsce: Anna Wolska kl. IV.

Nagrodzeni i wyróżnieni soliści oraz zespoły będą reprezentować szkołę
w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w sali GOK
19 stycznia 2017 r.

Jednocześnie jury postanowiło, że Zuzanna Malinowska i Aleksander Romanowski z kl. III,  wystąpią jako duet z kolędą „Lulajże Jezuniu”. Duet wybrał sobie nazwę własną „Dzwoneczki”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.